MEGEP, Megep, Megep Modülleri, Megep Kitapları ve daha fazlası

Tüm Megep Modülleri Kazanıma Dayalı Güncel Modüller

 MEGEP (MESLEKİ EĞİTİMİ GÜÇLENDİRME PROJESİ) Nedir. Megep Modülleri

Proje Sahibi              : Projeler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı
Projenin Süresi         : 2002-2007
Projenin Bütçesi       : 58.190.000 Avro (Hibe)
Projenin Kaynağı     : AB  Fonları
Projenin Amacı         : Özel  sektörün talepleri ve katılımı doğrultusunda Türkiye’deki mesleki eğitim ve  öğretim etkinliklerini ve kalitesini artırarak uygun reformlarla desteklenen,  kabul edilmiş meslek standartlarına dayalı her seviyeden katılım ve ilerlemeye  uygun bir Ulusal Mesleki Eğitim Sistemi  oluşturulmasını desteklemektir.

Temelleri 2001 yılında atılan Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi -MEGEP- fiili olarak 2005-2006 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlandı.

Önceki sistemlerden farklı olarak 9. sınıf diğer liselerle ortak kabul edildi. Öğrenciler 10. sınıfta meslek dersleri almaya başlayarak 11. sınıftan itibaren dal dersleri ile eğitimlerine devam etmiştir. Tüm meslek liseleri eğitim süresi 4 yıla çıkarılmış ve öğrenciler 12. sınıfı tamamlayarak mezun olmuşlardır.

Sistemde kullanılacak kitaplar konusunda uzman öğretmenlere modül(ünite) şeklinde yazdırılmış ve bu modüller bakanlığın megep sitesinde yayınlanmıştır.

Bu Kitapçıklar zaman içerisinde yenilenerek megep.meb.gov.tr adresinden ücretsiz olarak yayınlanmıştır. Sitemiz yayınlanan bu modüllere daha kolay ulaşılabilmesi için bağlantılar içerir. Aşağıda gördüğünüz alanlardan istediğiniz modüllere ulaşarak indirebilirsiniz.

 Megep, Megep Modülleri, megep moduller, moduller, megep planları, megep kitapları, megep modul, modül kitapları, Yıllık plan, meslek dersleri, meslek ögretmeni, meslek planları, meslek dersleri, Teknik Ogretmenler, Açık Liseler, Megep Modülleri Megep Kitapları Megep Dosyaları Megep Elektrik Megep Bilişim Megep ve daha fazlası burada. Meslekcilerin buluşma noktasına hoşgeldiniz, www.meslekciyiz.com, meslek, meslekci, megep modulleri indir, modul indir, Yıllık Planlar,megep dosyaları,yıllık planlar günlük planlar sınav soruları

 

Dost Siteler: Bursa Rehberi Ulus Otomasyon Megepmodulleri Megep Modülleri

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir. Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.